KHL: Slovan ukončil trip prehrou 1:4 na ľade CSKA Moskva

05.12.2012 Celý región

Moskva 4. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili štvorzápasový výjazd na klziskách súperov v Kontinentálnej hokejovej lige utorňajšou prehrou 1:4 na ľade CSKA Moskva. Domáci favorit rozhodol o svojom víťazstve v tretej tretine, ktorú vyhral 3:0.

Jediný gól hostí strelil v 33. minúte počas presilovky český legionár Michal Vondrka. Slovanisti tak ukončili "trip" s bilanciou jedno víťazstvo a tri prehry pri skóre 5:11.

Zverencov trénera Rostislava Čadu teraz čaká v KHL trojdňová pauza, najbližšie sa predstavia v sobotu 8. decembra o 17.00 h na domácom ľade v ostro sledovanom "federálnom derby" proti pražskému Levu.

Úvod stretnutia priniesol opatrný hokej, v ktorom ani jeden z tímov nechcel otvoriť hru. Postupom času však technicky vyspelejší domáci tím začal podľa očakávania získavať hernú prevahu, tlačil sa stále viac a viac pred brankára Janusa a v 5. minúte hneď z prvej väčšej šance skóroval. Hráči CSKA sa v trojici vrútili do útočného pásma, Širokov cez Tabačka prihral na Alexandra Radulova a hviezdny útočník so šťastím prepasíroval puk popod brankára Slovana. Favorit sa dostal na koňa a ešte viac vygradoval svoj tlak.

Sekera si vypýtal faul

Belasí ale nepúšťali súpera do tutoviek, bez ujmy prežili aj oslabenie pri vylúčení Šťastného, dokonca Sekera si vypýtal faul a počet hráčov na ľade sa vyrovnal. V 15. minúte v hre 4 na 4 zaujala šanca Sergejeva, ktorý si z druhej vlny nakorčuľoval pred bránku, skóre sa nemenilo ani na druhej strane, keď pri prvom väčšom ohrození zo strany Slovana Kytnár z medzikružia trafil iba dobre postaveného Bryzgalova, ktorý dostal v bránke CSKA prednosť pred Staňom. Záver tretiny priniesol druhú presilovku domácich, okrem dvoch nepresných striel Rylova sa však na ľade nič vážnejšie neudialo.

Druhá tretina odštartovala streleckou príležitosťou Grabovského, nebezpečný projektil z jeho hokejky zneškodnil pozorný Janus. Slovan však čoraz viac začal vystrkovať rožky. V 23. minúte sa musel mať Bryzgalov na pozore pri strele Mikúša, na druhej strane agilný Grabovskij vyprášil Janusove betóny. Ďalšie minúty sa museli hostia urputne brániť v štvorici, keďže rozhodcovia v rýchlom slede poslali na trestnú Draveckého a Sigaleta.

Slovanisti v oslabeniach vytláčali domácich do rohov

Slovanisti ale v oslabeniach umne vytláčali domácich do rohov klziska, tí sa navyše namiesto striel snažili hrať akcie až do "kuchyne" a tak Janus nemusel výraznejšie zasahovať. Naopak, Štajnoch mohol v 30. minúte v oslabení z rýchleho brejku vyrovnať. Hostia sa napokon dočkali gólu, pri vylúčení Denisova sa belasí ideálne rozostavili v útočnom pásme a po pase Sigaleta Vondrka strelou z prvej k bližšej žrdi prepálil Bryzgalova - 1:1.

Gól dodal hosťom sily, Šťastný o dve minúty vyskúšal pozornosť brankára CSKA. Až tento moment prebral domácich, ktorí v záver druhého dejstva priklincovali hostí pred ich bránku. V 37. minúte Davis poslal puk tesne mimo pravej žrde, následne nepochodil sám pred belasou bránkou ani Grigorenko a o minútu neskôr zmaril Zubovovi včasným vykorčuľovaním z bránky sebaistým zákrokom Janus.

Štajnocha odniesli na nosidlách

Na začiatku tretej časti sa blysol individuálnou akciou Sekera, po krátkej kľučke ale netrafil súperovu bránku. V 44. minúte prišlo nešťastné zranenie Štajnocha, mladému obrancovi Slovana nevyšiel bodyček na Grabovského, pri náraze na mantinel sa bolestivo zranil a z ľadu ho museli odniesť na nosidlách. Tento moment akoby paralyzoval hostí, belasí s piatimi zadákmi začali kopiť jednu chybu za druhou a súper ich nemilosrdne trestal.

V 47. minúte využil zmätky v defenzíve slovenského mužstva Žarkov, keď nepokrytý medzi kruhmi vymietol ľavý horný roh Janusovej bránky. O necelé dve minúty bolo už 3:1 pre domácich, Dacjuk sa po buly natlačil z pravej strany pred svätyňu Slovana a ideálne "namazal" Grabovskému. CSKA ďalej točili svoj kolotoč, v 55. minúte Grabovského vychytal Janus. Ten napokon kapituloval ešte raz, keď ho dve minúty pred koncom prekonal strelou z diaľky obranca Rylov. Slovanisti tak odchádzali z Moskvy bez bodu.

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: RTVS): "Dnes sme sa dopustili určitých chýb, ktoré súper v tretej tretine využil na strelenie troch gólov. Z fyzických dôvodov sme nezvládli záver stretnutia, to bol hlavný dôvod našej prehry."

Igor Slepčan, lekár Slovana (zdroj: RTVS): "Hráč Štajnoch má po náraze na mantinel silne udreté bedro. Nasledovať bude kontrolný röntgen a potom uvidíme, myslím si ale, že to bude dobré."

Valerij Bragin, tréner CSKA: "Rovnako ako súper aj my máme za sebou cestu na Sibír. Našťastie, po nedeľňajšom náročnom zápase v Novosibirsku sme sa dali rýchlo fyzicky dokopy. Dnes sa hra príliš naťahovala. Pred treťou tretinou sme pozmenili zostavu a hrali na tri formácie, vďaka čomu sa nám podarilo vyhrať."

Výsledok:
CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 5. A. Radulov (Dacjuk, Širokov), 47. Žarkov (Davis), 49. Grabovskij (Dacjuk), 59. Rylov (Davis, Žarkov) - 33. Vondrka (Miklík, Sigalet). Rozhodcovia: Belov, Romasko - Michel, Šichanov
vylúčení: 2:5 na 2 min
oslabenia: 0:0.

CSKA Moskva: Bryzgalov - Rylov, Riasenskij, Denisov, Mäenpää, Marčenko, Kondratiev, Sergejev, Gimajev - Širokov, Dacjuk, A. Radulov - Davis, Grabovskij, Grigorenko - Žarkov, Persson, Zubov - Ľjubimov, Sprukts, BarbaševSlovan Bratislava: Janus - Višňovský, Sigalet, Štajnoch, Sekera, Tabaček, Švarný - Vondrka, Bližňák, Miklík - Hudáček, Lipiansky, Bartovič – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – Ölvecký, Šťastný, Mikúš - Daňo